Backlink Analizi
background

Backlink Analizi

29 Şubat 2020, 15:34

SEO ' da en önemli olan unsurlardan birisi de geri bağlantılar ve sitenizi işaret eden geri bağlantılardır. Google gibi arama motorları bu bağlantıları sitenizin kalitesinin ve otoritesinin bir işareti olarak görür ve diğer saygın sitelerden ne kadar çok sahipseniz, o kadar yüksek olursunuz.   Backlik Bağlantılarının SEO için önemli olduğu ve bu kadar etkili bir şekilde yapılması, mevcut bağlantılarınızın ve rakiplerinizin bağlantıları hakkındaki bilgilerin güçlü bir şekilde anlaşılmasını gerektirdiği anlamına gelir. 

Backlik Analizi tüm bu bilgileri öğrenmenizi  sağlar, Ayrıca uzmanlarımızdan destek  backlink analizi konusunda destek alabilirsiniz. 

Gelelim backlik analizi yapmaya, backlik analizi konusunda bir çok web siteden  sorgu yapabilirsiniz ama bunların içerisinde sizlere en iyi doğru sonucu veren SEO ve backlink  aracı olan https://ahrefs.com/site-explorer web sitesinden sorgulamak istediğiniz web sitesini girerek rakip web sitelerin nerelerden backlink almış olduğunu göreceksinizdir. SEMrush   gibi SEO analizi yapan web sitelerinden de rakiplerinizin ve kendi web sitenizin SEO ve backlink durumunu kolaylıkla ölçmemize yardımcı olan araçlardan  birisidir.  

Backlik Analizi Yapan Web Siteler

Aşağıda ki web siteleri kullanarak backlink ve SEO analizinizi gerçekleştire bilirsiniz. Unutmayın bunlar ücretli bir araçtır. Bazıları sizlere 7 Gün ücretsiz olarak hizmet sunabilir bu hizmetlerden de yararlanabilir siniz. Eğer kapsamlı backlink  ve SEO raporu da istiyorsanız bizlere ulaşabilir web siteniz hakkında detaylı bilgileri mail adresinize göndere biliriz. 


  1. ahrefs
  2. moz
  3. sumrush


O halde Vefamedia.com ' u Ahrefs web sitesini kullanarak Analiz etmeye başlayalım 

yukarıda belirtiğim gibi ahrefsi 7 dolar gibi bir  ücret vererek kullanabilirsiniz tavsiye ederim güzel sonuçlar elde ediyorsunuz 


Ahrefs.com giriş yaptıktan sonra Site Explorer sekmesini tıklayınız  eklemek istediğiniz web sitenin URL 'ni yazarak test aracını çalıştırıyoruz. 
bu işlemi gerçekleştirdikten sonra karşımıza genel bakış istatistik  bölümü gelecek kendi web sitemize 34 bağlantı veren site ve 1.3K backlink veren web siteleri görebilirsiniz  


Ahrefs sitesinde sol tarafta bulunan Bağlantılar bölümünü kullanarak hangi web sitelerden sitemize geri bağlantı verildiğinin raporunu alabilirsiniz. 
umarım sizlere backlink analizi konusunda yeteri derecede bilgi vere bilmişimdir.  Aklınıza takılan sorunları firmamıza mail atarak iletebilirsiniz. 


Backlik Nedir ve Nasıl alabiliriz detaylı bilgile sahip olmak istiyorsanız tıklayabilirsiniz. 

Backlink Analizi
Vefa Media

Backlink Analizi yapacağınız bir çok siteyi sizler için derledik, umarım yararlı bir içerik olmuştur.

Yorumlar
Yorum bırak