SEO Nedir ?
background

SEO Nedir ?

20 Şubat 2020, 10:41

SEO Nedir ve Nasıl Yapabilirim ?

SEO kelimesinin açılımı "Arama Motoru Optimizasyonu" dur. Amacımız ise web sitemizin aranan anahtar kelimeler hacmini tıklanma hacmini yükseltmek ve web sitemize gelen trafiği attırmaktır. Peki bunu nasıl yapacağız, yaparken hangi yollara dikkat etmeliyiz. Buraya kadar her şey tamam ise ne yapacağımızı madde şeklinde yazalım

1. Hedef Kitlenin Belirlenmesi:

Anahtar kelime seçimi: Burada yapacağımız en iyi husus, firmamızı müşteriler Google arama motorunda hangi kelimeler ile arıyor, önceliğimiz bunları tespit etmektir, ve tespitimiz sonucu anahtar kelimelerimizi liste haline getirip uygun anlatıcı ve özgün makaleler ile kullanıcılara sunmaktır.

Rakiplerimizi Analiz etmek: Diyelim ki sektörünüz İnşaat firması, ve bir ajans ile anlaşıp işe konuluyorsunuz ve ortaya 5, 6 sayfadan oluşan web siteniz ortaya çıkıyor. Şu kelimeyi çoğumuz diyoruz dur. Web sitem olsun ve bana herkes oradan ulaşsın iş getirsin hareketliği artsın, bunlar mümkün olan şeyler. Rakip firmamız da bir inşaat firması ve Google arama sonuçlarında Örneğin; Gaziantep İnşaat firması kelimesinde siteadi.com diye ilk sırada sitesi var ve diğer yanda da sizin hiç arama motorunda olmayan sitenizi karşılaştırma yapın, Öncelikle sitede oluşan TİTLE yani " Kullanıldığı başlıklar " Description "Açıklama bölümleri" Mate " Anahtar kelimeleri " bunların kısaca analizini yaparak size uygun kelimeleri çözümleyin ve web sitenize uygulayın. etkisini hemen olur diye beklemeyin çünkü Google botları belirli aralıklarda sitenizi tarayacak tır, ve bana göre etkisi de %50 dir. Bunları yaptıktan sonra ne yapacağım ?

seçtiğimiz İnşaat firması başlığına uygun makale yazmak ve bunu yazarken rakip firmamızdan hiç bir şekilde kopya çekmemek eğer kopya çekersek bunun bize + değil aksine - olacağına şaşırmayın. Makale yazarken mutlaka başlığınızda h1 h2 h3 etiketlerine yer verilmesini ihmal etmeyin. Sizlere rakip analizi hakkında öz bilgimi umarım anlatabilmişimdir, yine deneyimlerimi aktarmaya devam edeceğim :)

2. Kullanıcıları sitemize çekmek

İçerik optimizasyonu : yukarıda aslında içerik optimizasyonun da da bahs etmiştim. Kullanıcılara özgü makele içerikleri, Hedef kitlenizin web sitesinde daha çok vakit geçirmesini sağlar. ve bu özgün içeriklere kısaca SEO optimizasyonu da diyebiliriz.

Mobil uyumluluk: Bundan 4 yıl öncesinde sitelerimiz mobil olarak açılmıyordu. akılı telefon kullananlar az idi, ama günümüzde 10 yaşında ki çocuğun bile bir akıllı telefonu var ve insanlar Arama motorlarından günde sayısızca arama yapıyor ve karşılarına eski tip bir masaüstü web site çıktığında o

sitede vakit geçirmek bile istemezler, Onun için oluşturacağınız web sitenin Mobil uyumlu " responsive " Duyarlı olmasına dikkat etmeliyiz. Unutmayın Google' de bizle aynı düşüncede

İlgi Çekiçi başlıklar : Kullanıcıların web sitemizde daha fazla vakit ve web sitemizi sevmeleri için :) ilgi çekici başlıklar mütlaka kullanmalıyız. Yazdığımız makalelerin arasına bu ilgi çekiçi başlıkları yerleştirmemizde SEO 'ya oldukça etkisi olacağınız unutmayın.

Umarım sizlere genel olarak SEO ' da neler yapılabileceğini anlatmışımdır. Eğer bu söylediklerim sizler için bir dev aynası durumuna geliyor ve yapmakta zorluk çekiyorsanız uygun fiyatlar ile firmamızdan destek isteyebilirsiniz.

SEO Nedir ?
Vefa Media

SEO kelimesinin açılımı "Arama Motoru Optimizasyonu" dur. Amacımız ise web sitemizin aranan anahtar kelimeler hacmini tıklanma hacmini yükseltmek ve web sitemize gelen trafiği attırmaktır.

Yorumlar
Yorum bırak